Telefon: +36 30 266 4390 | E-mail: simonnagybt@gmail.com | Dunaszentbenedek, Béke u. 59, 6333

Raklap szétszedése. Megéri nekiállni?

A raklap szétszedése első elgondolásra könnyűnek tűnhet, ám közel sem olyan egyszerű feladat mint gondolnánk. Ezek szétszedésének ugyanis nincs egyszerű módja.

Ezek a termékek, masszívan vannak összeszerelve, hiszen bizonyos esetekben akár több tonnát is mozgatnak rajtuk.

Miért lehet szükség a raklap szétszedésére?

Napjainkban egyre divatosabbak a raklapból készült kerti bútorok, és sokan is fognak hozzá házilag ennek az elkészítéséhez, ám közel sem olyan egyszerű művelet a raklapokat szétszedni, és olyan bútort formálni belőle, amilyet elképzelünk.

Sokan akiknek fa alapanyagra van szükségük, szintén nekiállnak a raklap bontásának. Ez azonban nem igazán éri meg, mert nehézkes és sok lehet a letörő rész, így valószínűleg sokkal jobban megéri ha nyers deszkát vásárolunk.

Mire van szükségünk hozzá?

Ha mégis hozzá fogunk otthon, akkor amire szükségünk van az mindenekelőtt munkás kesztyű, ha nem szeretnénk, hogy a kezünk bánja. Mert a raklapok szétszedése közben nagyon könnyen lehet sérüléseket szerezni. Harapófogóra, kalapácsra, de ha jót szeretnénk magunknak akkor beszerzünk egy ún. orrfűrészt.

Raklap szétszedése. Érdemes nekiállnunk?

Miért annyira nehéz művelet a raklap szétszedése?

A gyártás során rengeteg szeggel rögzítik őket, éppen azért mert a raklapoknak masszívnak kell lennie. A raklap felső deszkáit például az ún. talp deszkákhoz két-két szöggel rögzítik, vagyis deszkánként hat darabbal kell számolni. Ezeket nem lehet egy harapófogó segítségével könnyen kiszedni, mert szögbelövő géppel csinálják, ezért a szögek feje mélyen belesüllyed a deszkába.

Ráadásul, hogy még nehezebb legyen a dolgunk az alul kibúvó hegyeket alaposan visszaütik oldalra hajlítva, így ezek is szépen belesimulnak a deszkába.

Ha szeretne raklapot gyártatni, akkor keressen fel minket. Akár egyedi méret és kisebb darabszám esetén is tudunk segíteni.

Hívjon minket most...